Mieszkańcy Sochaczewa spotkali się z posłanką Piterą i posłem Kierwińskim.

W piątek 17.11 w Hotelu Chopin z inicjatywy Koła Platformy Obywatelskiej Powiat Sochaczew odbyło się spotkanie otwarte mieszkańców Sochaczewa i Ziemi Sochaczewskiej z posłem do Parlamentu Europejskiego Julią Piterą (Europejska Partia Ludowa) oraz posłem na Sejm RP –Marcinem Kierwińskim. W spotkaniu uczestniczyli m.in. członkowie organizacji pozarządowych, partii politycznych oraz działacze lokalnych stowarzyszeń, którym zależy na rozwoju miasta i demokracji. Nie zabrakło również przedstawiciela sochaczewskiej Rady Miasta.

Tematem przewodnim spotkania była rola społeczeństwa obywatelskiego we współczesnej demokracji i narzędziach, jakimi obywatele dysponują, by realizować swoje cele – w Polsce i w Unii Europejskiej. Posłanka wyjaśniała w jaki sposób każdy obywatel może uzyskać pomoc od Unii Europejskiej, jak, gdzie i w jakich sprawach składać petycje. Każdy z obecnych otrzymał specjalnie przygotowany poradnik.

Ożywiona dyskusja trwała ponad 2,5 godziny. Zgromadzeni wyrażali zaniepokojenie planowanymi zmianami ordynacji wyborczej, pytali o propozycje Platformy Obywatelskiej dotyczące gospodarki czy służby zdrowia, a także o działalność posłanki w Parlamencie Europejskim. Nie zabrakło również trudnych pytań zadawanych przez osoby niesympatyzujące z Platforma Obywatelską, na które również padły wyczerpujące i merytoryczne odpowiedzi.

Spotkanie odbiło się szerokim echem w mediach lokalnych i ogólnopolskich – również prorządowych, o czym świadczy chociażby zainteresowanie wydarzeniem przez główne wydanie Wiadomości TVP 1.

Udane spotkanie przekonuje nas do celowości organizowania takich wydarzeń w przyszłości, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Koło Platformy Obywatelskiej Powiat Sochaczew.

 

Spotkanie z Julią Piterą i Marcinem Kierwińskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *