Wspieraliśmy demonstrację 3xW w Sochaczewie.

Mając na sercu dobro Polski, a w szczególności naszego rodzinnego miasta Sochaczew, postanowiliśmy w imię obrony wolności i demokracji wesprzeć dzisiejszą demonstrację 3xW organizowaną pod Sądem Rejonowym w Sochaczewie. Byliśmy jednym z 72 miast na terenie Polski i 114 na całym świecie, które w tym dniu postanowiły dołączyć się do wyrażenia swojego niezadowolenia oraz głośnego sprzeciwu, przeciwko działaniom obozu rządzącego. Demokracja w Polsce jest zagrożona! Władza próbuje wpłynąć na niezawisłość sądów, a te muszą pozostać wolne, aby chronić nas – obywateli, przed jej nadużyciami, które prowadzą do dyktatury i Państwa policyjnego. Nie możemy się na to godzić, ponieważ jesteśmy Państwem wolnym i demokratycznym i takim musimy pozostać.

Konstytucja gwarantuje nam prawa i wolności – strzegą tego niezależne sądy i niezawiśli sędziowie. Sądy mają nas chronić przed opresyjnością władzy, dlatego muszą zostać wolne i niezależne. Nasze prawa obywatelskie funkncjonują tylko wtedy, gdy mamy ich jak bronić. I nie ma znaczenia czy dochodzenia tych praw pozbawi nas Minister Sprawiedliwości czy Prezydent – nie możemy się na to zgodzić!

Sądy gwarantują demokrację, bo to one rozpatrują protesty wyborcze w wyborach samorządowych, parlamentarnych i prezydenckich. Sędziowie sterowani, zawdzięczający stanowiska i karierę politykom, będą bronić tych, którym coś zawdzięczają, a my przestaniemy być wyborcami i władzy przestanie na nas zależeć – będzie robiła to co chcę, jakbyśmy byli jej własnością.

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że likwidacja wolnych sądów to koniec demokracji w Polsce. Stańmy w obronie wolności i demokracji, które władza chcę nam odebrać.

Demonstracja 3xW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *